استخدام یا عدم استخدام در آموزش و پرورش - مهدی اصغری

متن شماره 42: استخدام یا عدم استخدام در آموزش Ùˆ پرورشبازدید کننده : 1378 نفر

اینجانب چندی قبل به آموزش Ùˆ پرورش میانه برای استخدام Ùˆ حتی حق التدریسی مراجعه کردم ولی در جواب بنده گفتند Ú©Ù‡ استخدامی وجود ندارد Ùˆ حق التدریسیها Ù¾Ø³ اعلام نیاز از طرف استان جذب Ù…ÛŒ شوند Ú©Ù‡ برای آخرین بار هفت سال پیش عده ای جذب شده اند Ùˆ الان وجود ندارد Ùˆ وقتی از بند "Ù¾" صحبت کردم Ùˆ گفتم Ú©Ù‡ افرادی از این طریق Ùˆ بدون آزمون جذب شده اند آقایان ناراحت شدند Ùˆ گفتند اصلاً در اداره ما همچین چیزی امکان ندارد من هم نخواستم نام افرادی Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ شناختم را ببرم ولی حرف دل من این است Ú©Ù‡ چرا بنده با مدرک کارشناسی با معدل Ú©Ù„ Ø¨Ø§Ù„ای 19 حق ورود Ùˆ استخدام Ùˆ تدریس نداریم ولی افرادی هستند Ú©Ù‡ با معدل زیر 12 Ùˆ با چند ترم مشروط شدن جذب اداره فوق شده Ùˆ به فرزندان Ùˆ همشهریان ما تدریس  Ù…ÛŒ کنند Ùˆ Ùˆ علم Ùˆ ادب Ù…ÛŒ آموزند حتی یکی را Ù…ÛŒ شناسم Ú©Ù‡ با معدل ده ممیز یازده صدم 11/10 بصورت پیمانی Ùˆ دو یا سه سال قبل جذب شده Ùˆ معاون یک دبیرستان میانه Ø¨ÙˆØ¯Ù‡ ولی بنده Ùˆ امثال من Ú©Ù‡ با معدل بالا هستیم باید از بیکاری رنج ببریم. شاید باور نکنید ولی اگه لازمه بفرمائید اسم فرد مذکور را Ø¨ÛŒØ§Ù† کنم.

از ریاست آموزش و پرورش میانه خواهشمند است حواب دهند اگر لازم باشد کتبا و حضورا با وزیر آموزش و پرورش پیگیری موضوع را خواهم کرد.... : 1389/1/26 - 21:31:01
اول باید بچه محلشون باشی، بعد باید تاس بریزی
اگه جفت شیش اومد اونوقت جایزه داره، باید دوباره بریزی!


موسوی : 1389/1/28 - 08:43:49
من با نظر ....... موافقم


حسین حقگو : 1389/1/30 - 00:38:03
فساد اداری ، مخصوصا در بخش دولتی ، واقعا افسار گسیخته و بی حد و حصر است .
همه می دزدند . در عین حال اگر جرات داری ، برو و در یک اداره ، از دزدی حرف بزن .
همان آقای دزد محترم ، اولین کسی است که شاکی می شود و خدا و پیغمبر را جلوی چشمت می آورد .
تا کور شوی و این جوری صدایت در نیاید .
شاید باید کور شویم .
زنده باد خر .
زنده باد خر .
زنده باد خر که نمی فهمد این چیزها را و خیالش از همه چیز راحت است .
....................................
صدای میانه : لطفاً کامنتهای این همشهری بدبین و منتقد به زمین و زمان را که پشت سر هم گذاشته شده است مطالعه نمایید.


ا.مختاری(meeanaji )1389/1/31 - 11:35:08
سلام علیکم
بنده خودم با این موضوع درگیر هستم و نزدیک هفت سال هست که مسائل استخدام در آموزش و حق التدریسی ها را پیگیری می کنم. اگر با فرد مطلع و با حوصله ای در اداره ی آموزش و پرورش برخورد می کردند بسیاری از ابهامات ایشان رفع می شد. مثلاً جذب یا عدم جذب نیروی حق التدریسی یا استخدام در آموزش و پرورش توسط قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است و در این مورد اختیار و اجازه ای به ادارت و حتی وزارت آموزش و پرورش داده نشده است که بتوانند از بند پ یا هر بند دیگری استفاده کنند. ممکن هست در طی مراحل قانونی حقی از کسی ضایع شود ولی در حالت کلی طی مراحل جذب حق التدریس یا استخدام طبق قانون انجام می شود. مثلاً اینکه فردی با معدل بالا نتواند استخدام شود ولی فردی با معدل پایین جذب شود ایراد به قانون وارد می شود نه به افراد مجری آن! چون در امتیاز بندی برای استخدام و ... علاوه بر معدل ، مدرک تحصیلی و مرتبط بودن رشته تحصیلی و موارد متعدد دیگر مانند ایثارگری و ... ملاک عمل قرار می گیرد ولی شما فقط روی معدل تاکید کرده اید. افرادی که هم اکنون در آموزش و پرورش بصورت رسمی ، پیمانی ، حق التدریس یا قرار دادی مشغول به کارند طبق قانونی در زمان خودشان وارد و مشغول به کار شده اند. مثلاً طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی چندین سال هست (حداقل 5 سال) که اجازه ی جذب نیروی حق التدریسی جدید به وزارت آموزش و پرورش داده نشده است و افرادی که هم اکنون شاغل هستند از سالهای قبل جذب شده اند وافرادی که سالهای اخیر وارد شده اند یا نیروی شرکتی بوده اند که ارتباطی به ادارات و مناطق ندارد و یا از طریق آزمونی که اجرای آن بر عهده ی آموزش و پرورش میانه نبوده که بتواند دخالتی در آن بکند، به استخدام پیمانی درآمده اند و مطمئناً دارای بیشترین امتیاز از هر لحاظ (نه فقط معدل) بوده اند. اگر اعتراض شما به ملاکهای ارزیابی و امتیاز دهی باشد بازهم این مورد از عهده ی آموزش و پرورش مناطق و نواحی خارج هست و باید شکایت به وزارت ببرید. استخدام در آموزش و پرورش مانند بعضی شرکتها و ... بصورت مخفیانه انجام نمی شود بلکه با درج آگهی در روزنامه و اعلام عمومی در رسانه ها با شرکت در آزمون و مصاحبه انجام می گیرد. در مورد فرد مورد نظرتان بهتر هست تحقیق کنید ببینید شرایط لازم علاوه بر معدل را داشته اند یا نه و با توجه به اینکه نوشته اید استخدام ایشان پیمانی هست حتماً از طریق آزمون و مصاحبه بوده و اینکار مربوط به سازمان آموزش و پرورش استان می شود و اداره ی آموزش و پرورش میانه نمی تواند با اطلاعات ناقص ارائه شده پاسخی به شما بدهد مگر اینکه موردی مثل من سراغ داشته باشید که در شرایط مساوی با یکی دیگر ، از استخدام باز مانده باشد.


مهدی اصغری : 1389/2/4 - 11:50:35
پس عزیزم لطف بفرمائید در مورد آقای ... (نام محفوظ)که اخراجی از شهرداری و ....... بوده و پرونده آنچنانی دارد و در سال 86 به استخدام آموزش و پرورش در آمده تحقیق فرموده و نتیجه را به اطلاع بنده و سایرین برسانید. اگر هم خواستید چند اسم دیگر را هم بگویم.


بیکاری از تبار بیکاران تحصیلکرده : 1389/2/5 - 12:30:53
راستش را بخواهید من هم فکر می کنم نه یقین دارم که اکثر کارکنان و استخدامیهای آموزش و پرورش همه با هم فامیل و آشنا هستند و پارتیهای دم کلفتی دارند اما آقای محترم بیکار غصه نخور که دوران سلطنت آنها هم پایانی داردزیرا ما بدون پارتیهای زمینی پارتی کلفتی در آسمان به نام خدا داریم که همه ظالمان را به نابودی و بی گناهان بیکاری مثل ما را به اوج خواهد رساند . عزیز من به خدا توکل کن و تنها از او بخواه .


رحیم نجفی : 1389/7/11 - 19:18:53
با سلام
تابده چنین بوده وخواهد بود پس خودت رااذیت نکن وفقط به خدا توکل کن


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s