تاريخ آذربايجان - ماي آنا

متن شماره 34: تاريخ آذربايجانبازدید کننده : 1029 نفر

يك خواهش و تمنا از استاد محمد صادق نايبي

با سلام

آقاي نايبي آيا اين امكان براي جنابعالي ميسر است كه تاريخ آذربايجان قديم را بصورت هفتگي يا روزانه در اين سايت اطلاع رساني نمائيد؟ منظور آنست كه هويت Ùˆ تاريخ Ùˆ سرزمين آذربايجان  دهه به دهه در مورد : خاك آذربايجان Ø› وقايع Ùˆ جنگهاي مرتبط Ø› زبان Ø› انديشمندان Ùˆ هنرمندان Ùˆ شعرا Ø› حماسه ها Ùˆ . . . به همراه منابع مستند آن بصورت طبقه بندي شده Ùˆ قابل درك توضيح داده شود . (يا لااقل منابع معتبري را معرفي نمائيد)

پاسخ از محمدصادق نائبی : با سلام، نخیر نمیشه! شرمنده Ú©Ù‡ صریح Ù…ÛŒ گویم ولی اگر دوست ندارید سایت Ùˆ ما را متهم به پان ترکیستی کنند، این درخواست را نکنید. شما عنایت کنید هرکسی Ø¯Ø± مورد آذربایجان یا زیان Ùˆ قومیت آن تحقیق نماید، پان ترکیست نام Ù…ÛŒ گیرد ولی هرکس در مورد زبان شکرین یا قندین پارسی یا اثبات یکدست بودن زبان Ùˆ قومیت ایرانی مطالبی بنویسد، هر روز باید در تلویزیون Ùˆ رادیو اوهامات ایشان را بشنویم Ùˆ تحمل کنیم. ÙˆÙ‚تی شعری ترکی از مولوی Ù…ÛŒ آورم Ù…ÛŒ گویند: پان ترکیستها مولوی را مصادره کردند اما وقتی یک کلمه Ùˆ تنها یک کلمه رومی از مولوی آورده Ù…ÛŒ شود Ù…ÛŒ گویند: عجبا! مولانا به زبان رومیان هم آشنا بوده است (بگذریم Ú©Ù‡ اسمش هم مولانا رومی است). خوب است شهریار را دیدیم وگرنه ترک بودن او را هم منکر Ù…ÛŒ شدند.ماي آنا : 1388/9/24 - 16:51:01
نخواهم سوخت


مختاری : 1388/9/24 - 20:01:07
خداوند ایشان و ما را به راه راست هدایت کناد.


رضا : 1388/9/25 - 07:33:44
زنده باد نائبي.
يك ديش و يك sattelite receiver براي اين كار كافي است. تلويزيون ...


رئيس : 1388/9/25 - 07:35:28
به نظر مي رسد سايت VOA توضيحات و ارشادات لازم را در اين زمينه دريافت كرده است.


حميدرضا : 1388/9/25 - 07:36:18
البته اين حرف را مي زنند تقصير شهريار بوده است كه بيشتر شهرهايش را به فارسي گفته:


احمد : 1388/9/25 - 07:37:49
باز رحمت به جمهوري اسلامي و دوستدارانش. اون وري ها يعني پان ايرانيست ها كه اصلا منكر هويت تركها شده اند.


Vahid Garousi : 1388/9/25 - 09:45:26
Chox derdli cavab yazmisiniz cenab Nayibi bey. Amma size heq verirem. Allah bizim milleti ozun az saymaqdan nicat versin, inshalla.

Derin ughur hissiyle.


حسن : 1388/9/25 - 10:32:33
بیلمیرم نه زامانا چاق بیز یانیب دوئزه جاییخ.
اوزگه نین یالانینا اویوب اوز دوغروموزادان قورخا جاییخ.
نئجه دئیه للر آغاجی اوز ایچیندن قورت یییر. اگر بیزیم اوز ایچیمیزده کی قوردلار پولا، مقاما و . . . آلدانیب ایچ قوردوموز اولماسایدیلار ایندی سنده و منده "مای آنا"نین طبیعی ایسته یین یئرینه یئتیره بیلردیک


سعيد صادقيان(saied16 )1388/9/25 - 12:18:12
مشکل همین است که تا درباره این موضوع تحقیق و تحلیلی صورت می گیرد، قبل از علاقمندان به مادر و زبان مادری و زادگاه مادری، خودفروشان یا ضدقومیتها شروع به تحریک می کنند تا سایت یا شخص را متهم به پان ترکیستی کنند. برای نمونه در همین کامنتهای بالا تمامی پیامهای ضد و نقیض به نامها "احمد" ، "حمیدرضا"، "رئیس" و "رضا" همگی از ناحیه یک نفر با آی پی 217.218.92.10 درج شده که یا دوستی است که با تحریک و تشویق افراد احساساتی زمینه تفکرات پان ترکیستی را ایجاد می کنند و بهانه به دست متعصبان ضدقومیتی می دهند و یا دشمنی است که با تشویق به تفکرات افراطی دنبال بهانه ای برای بستن سایت یا دهان دیگران است. من با این گفته موافقم که آغاجی اؤز قوردو یئیر! مگر همین چند سال پیش نبود که خانمی در دانشگاه آزاد میانه تحقیقی عنایت فرمودند مبنی بر اینکه ترکهای وحشی یادگار مغولان و سلجوقیان است! و دانشگاه آزاد میانه هزینه انتشار آنرا برعهده گرفت؟


همون قبلي : 1388/9/25 - 14:22:28
جناب نائبي. تو را خدا تو كه كاري بلد نيستي حداقل بشين سرجات بذار ببينيم چي بر سرمون مي آد. هنوز چند ماه نگذشته كه سنگ خاتمي و موسوي به سينه مي زدي. ميانه و تهران را به هم ريخته بودي. كه ميانه ايي اينقدر پشت سر موسوي و خاتمي هستند. فائقي هاشمي مولوي . . . را ريخته بودي با هم افتاده بودي دنبال موسوي و خاتمي. در صورتي كه تاريخ نشان داد چقدر شما از ملت دور هستيد. بله از يك اي پي نوشتم. شما چيكار به آي پي داريد. نكنه در اين امور هم سررشته داري. ببين تو از هر طرف مانده‌اي. معلوم نيست كدام طرفي هستي. من و خيلي ها آدمهاي معمولي هستيم اشتباهاتمان خيلي تأثيرگذار نيست ولي اشتباه شما به اصطلاح نخبگان خيلي مؤثر مي‌باشد. چه اشتباهاتي مرتكب شدي. بشين از اول بشمار و اينقدر با ملت و آبرو و سرنوشت آنها بازي نكن. خدا تو را به راه راست هدايت فرمايد.
......................
پاسخ از محمدصادق نائبی: از این خوشحالم که خداوند عنایت کرده که نه با تحسین دیگران احساساتی شوم و نه با تخریبشان. برای دیگران نیز اثبات شد که نظرات تند بنده از روی عصبیت نیست بلکه سالها تجربه کرده ام که گاهی دشمن در لباس دوست وارد می شود. هرکسی چهار کامنت شما را می خواند شما را یک دوست دلسوز می دانست و اگر نظر مجدد نمی دادید بنده را متهم به تندی در پاسخ می کردند. خودتان با این کینه و عداوتی که در این 21 ماه بعد از انتخابات مجلس از بنده دارید در چند کامنت قبلی نوشته اید: "زنده باد نائبی!" ولی الآن چنین زهر دلی می ریزید. تنها اشتباه بنده عدم حمایت از شخصی فاقد صلاحیت در انتخابات مجلس بود که ورود ایشان به مجلس مقارن بود با به باد رفتن آبرو و حیثیت زادگاهمان میانه. واقعاً اعوذ بالله من شرالخناس!


قبلي : 1388/9/25 - 14:39:31
عزيز اين آي پي را از سايت حذف كن خودت مي‌بيني كه ما مثل شما راحت نيستيم. تازه هيچ آشنايي هم اين ور اون ور نداريم . . . . . .


سلیمانی : 1388/10/5 - 13:19:04
اگه قرار بود برای درج نظرات چاره ای نباشد مگر اینکه هویت اشخاص معلوم شود، تعداد افراد نظر دهنده به پنج نفر می رسید.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s