مقصر كيست؟ شهروند يا مأمور راهنمايي و رانندگي - شهروند

متن شماره 260: مقصر كيست؟ شهروند يا مأمور راهنمايي و رانندگيبازدید کننده : 854 نفر

شايد تاكنون اين سوال از ذهن تان خطور كرده با شد كه چرا در خيابانهاي يك طرفه شهرمان  در روز روشن و در برابر ديدگان ماموران راهنمايي و رانندگي موتورها و حتي ماشينها نيز در مسير خلاف جهت حركت مينمايند بدون اينكه با اين متخلفين برخورد قانوني و ... شود؟

براستي در برابر نقض اين قانون شكني ها چه كسي يا كساني مقصرند؟

شهروندي كه با نقض قانون و عدم احترام در درجه اول به خود و در درجه بعدي به شهروندان و تجاوز به حقوق آنها؟

يا مسئولين راهنمايي و رانندگي كه با بي تفاوتي، بي مسئوليتي (عزيزان از رك بودن و بيان واقعيات ناراحت نشوند) و معذوريت هاي همشهري بودن براي افراد متخلف ارفاق قايل گرديده و اين ارفاقات سبب گرديده تا قضيه براي افراد متخلف مشتبه امر شده و جزو حقوق مسلمه آنان شود؟

ويا ريش سفيدان و مسئولان رده بالاي شهر كه به حكم قانون واليان اين شهر هستند و چشم خود را به اين ناهنجاريها بسته حتي در شوراي عالي اداري شهر زبان در كام فرو برده و فراموش كرده اند كه روزي در قيام قيامت مشغول ضمه بوده و بايد در برابر حق تعالي درباره اين كوتاهي هاي خود پاسخ گو باشند!

 .... : 1390/4/13 - 12:07:53
با سلام
......................


: 1390/4/13 - 12:19:53
واقعا متاسفم واسه میانه وقتی اين چنين ... ریس راهنمایي داره. فقط بلده ضعیف کشی کنه وضعیت خیابانهای میانه از این بهتر نمیشه.


: 1390/4/13 - 12:24:24
چرا سانسور میکنین
....................................
صداي ميانه: انتظار داريد با نام دو نقطه ( در مورد رئيس راهنمايي و رانندگي ميانه هر نوع گستاخي و دشنام بي ادبانه بدهيد و ما تأييد كنيم؟ هرچند با ويرايش فحاشي ها و اهانت هاي بي ادبانه شما اصل مطلب را تأييد كرديم ولي باز انتظارات شما برجاست. نخير صداي ميانه بددهني و بي شخصيتي افرادي كه بدون نام و نشان دوست دارند بيرون گود نشسته و هر نوع اهانتي را عليه ديگران بكنند برعهده نخواهد گرفت هرچند متهم به سانسور هم بشود. اگر دوست داريد و جرأت داريد برويد رودرروي اين مسئول بنشينيد و انتقاد كنيد. افرادي مثل ما فقط باعث جبهه گيري مسئولين و عقب ماندگي شهرمان خواهند بود. با بي احترامي و اهانت و تهمت هيچكس به جايي نرسيده شما هم نخواهيد رسيد و فقط ميزان تربيت و شخصيت خود را نشان خواهيم داد. والسلام علي من اتبع الهدي.


: 1390/4/13 - 12:48:25
من اهانتی نکردم و حقیقتو نوشتم رو دروی خودشم این حرفارو زدم
شما قضاوت کنید من خلاف کردم و قبول داشتم و یه نفری که دیده من در حال گفتگو هستم با این آقا امده از من حمایت کرده و آقای فرمانده راهنمای و رانندگی بنا به خورده حسابی که با این شهروند داشتن بنده را جریمه کرده مدارکم را گرفتن من باز چیزی نگفتم فردا رفتم سراغ مدارکم از ایشون با کمال ادب و معذرت خواهی از ایشون بابت اون شهروند ولی آقای ریس با این تکیه کلام که شما همونی هستین که اون لات از شما حمایت کرد مدارکمو از جیبش در آورد یه جریمه دیگم که بده قضیه دیروز که جریمه ام کرده بودن برای این که دلشون خنک بشه دوباره جریمه نوشته بودن یعنی در عرض 1ساعت 2تا جریمه و اون همه بی احترامی به بنده و جالب اینجاست که پشت جریمه هام با خودکار علامت گذاشتن که یادشون بمونه اونجا من جوابشونو دادم این چیزی بود به من همشهری که جوان هستم باید از این افراد احترام گذاشتن یاد بگیرم خیلی سخت بود قبول کردنش حالا شمام میخواین نظرمو بذارین تو سایت یا این که خودتون بخونیدو و طوری که میشه ازشون انتقاد کنید متشکرم.
.............................
صداي ميانه:
اولاً اين توضيحات غيرمستند را الآن مي دهيد نه در كامنت قبلي.
ثانياً در كامنت قبلي بجاي اشاره به اين موضوع دشنام داده ايد.
ثانياً مي توانيد اسكن جريمه و ادعاي خود را در سايت درچ كنيد تا ما پيگيري كنيم يا با همان اسناد و مدارك و شهود خود به بازرسي نيروي انتظامي مراجعه كنيد يا به تلفن 197 گزارش دهيد تا درصورت اثبات با فرد خاطي برخورد شود.


محسن قهرمانی : 1390/4/13 - 14:34:49
وضعیت رانندگی در ایران واقعا بد هست ولی در شهرستان میانه افتضاح هست.هیچ یک از قوانین به درستی رعایت نمی شود و البته همه دیگری را مقصر می دانند.
بیشتر نیاز به فرهنگ سازی احساس می شود تا برخوردهای تند راهنمایی رانندگی .


علمدار غریب : 1390/4/13 - 19:40:38
در شهر ما باید انقدر فرهنگ سازی بشه که این کارها به عنوان یک ناهنجاری مطرح شود تا همگان قانون را رعایت کنند.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s