تلنگري بر خود -

متن شماره 249: تلنگري بر خودبازدید کننده : 649 نفر

·          به نظر شما چه چيز براي ما و شهر عزيز مان كه در آنجا زندگي و به آن افتخار ميكنيم اهميت دارد؟

·          چند وقتي است كه دوستاني اقدام به نوشتن مطالبي در رابطه با معضلات و مشكلات اجتماعي، فرهنگي و زيربنايي شهرمان نموده اند و در اين رابطه همشهريان عزيزمان را در وحله اول و مسئولين شهرمان را در وحله دوم و در نهايت نمايندگان شهرمان را در وحله آخر به چالش كشانده اند. اما موضوعي كه باعث ناراحتي و تاسف بسيار است اين است كه بيشتر عموم مراجعه كنندگان به سايت صداي ميانه هيچگونه اعتنايي به اين مسايل روزانه و حياتي شهر خود كه با آن دست و پنجه نرم ميكنند نداشته و تنها و تنها به مسايل سياسي (با جنبه منفي) همچون انتقاد از اين نماينده و يا آن نماينده محترم شهر، انتقاد از شهردار و شوراي شهر  و ....  بسنده نموده و علاقه مند هستند.

·          تا به حال بارها و بارها شما عزيزان در اين وب سايت عنوان نموده ايد كه چرا شهرهايي همچون بناب، مرند و مراغه در استان خود و شهرهايي همچون مهاباد ، اصفهان و.... در ديگر استانها به آباداني و رونق مثال زدني رسيده اند ولي شهر ما با اينهمه پتانسيل و استعداد ذاتي شهروندان خود چه در استان و چه در تهران و نمايندگان چيره دست و والامقامي چون آقاي هاشمي ، حاج اصغري، قنبري، حسيني و ...  همواره نه تنها درجا زده بلكه عقب گرد نيز نموده است.

·          بياييد به كارنامه مطالب درج شده در اين سايت و تعداد نظرات داده شده در اين باره را به اتفاق هم مرور نماييم و آمار تعداد نظرات و پيشنهادهاي سازنده براي رفع موانع و مشكلات را در مقايسه با مسايل انتخابات شوراي شهر و نمايندگان احتمالي آن، انتخابات مجلس كه از چند ماه قبل تنور آن داغ شده و به پيشواز آن رفته ايم مقايسه نماييد و به قضاوت بنشينيم. كه با اين توضيح و تفاسير ما ره به كجا خواهيم برد و آباداني و رونق شهرمان به كجا ختم خواهد شد.

·          متاسفانه هميشه به اين بسنده نموده ايم كه فلان مقام مسئول چه كرده است و چه عملكردي داشته است. در حالي كه به خود زحمت نداده ايم تا خواسته هاي خود را تدوين نموده و به اتفاق جمعي از دلسوزين از نمايندگان و مسئولان شهر خود خواسته و تكليف نموده و در دفعات متعدد پيگير اين خواسته هاي منطقي و بنيادي عام المنفعه باشيم و....

·          در خاتمه اين نكته قابل ذكر است كه مباحث انتخابات شورا و مجلس بي اهميت و قابل اغماض نمي باشد ولي در حاشيه قراردادن و بي اهميت تلقي نمودن موارد ذكر شده نيز كار پسنديده و بدور از انتظار براي اقشار تحصيل كرده و صاحب انديشه اين مرز و بوم نميباشد.  طاهر نائبی(mayana )1390/4/5 - 19:34:30
:
"جانا سخن از دل ما می گویی"

دوست گرامی تقریبا ً سال پیش این زمان ها بود که متنی توسط حقیر نگاشته شد با عنوان :
"شهر بناب کجا می رود و میانه کجا ؟"
در این نوشته نظرات بسیاری توسط دوستان همشهری ابتدا وسپس هم استانی های عزیز داده شد ،که از آن ها چکیده ای را در حال آماده کردن و جمع بندی هستم تا انشالله ببینیم دوستان چه گفته اند و آیا آنهایی که گفته اند درست است یا نه ؟
اما گله گذاری نیز خواهم داشت و آن هم تبدیل شدن متن به محل تسویه حساب های شخصی مراغه ، بناب و تبریز بود ، که به شدت باعث رنجیده خاطر شدنم گشت و پشیمان شدم از نوشته ام که در جوابیه مانند دوم که در حال تدوین است به آن ها نیز اشاره خواهد شد .


صادق : 1390/4/5 - 21:39:24
خودمان کردیم که لعنت بز خودمان باد. 2تا نماینده مان نمی دانم به جه درد می خورن


تلنگر : 1390/4/7 - 09:23:55
جناب آقاي صادق
لطفا متن را بدقت مطالعه فرماييد، شما از نماينگان خود چه مسايلي را در رابطه با شهر خود خواسته ايد و مصرانه بدنبال مطالبه آن بوده ايد؟


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s