قدردانی و سوال از وکیلم - احمد محمدی
منبع : احمد محمدی

متن شماره 1: قدردانی و سوال از وکیلمبازدید کننده : 819 نفر

صدای میانه مصاحبه ای از جناب آقای مهندس حاجی اصغری نماینده مجبوب و عزیز مردم میانه در مورد کلنگ زنی شهرک صنعتی ترکمنچای در سال 85 داشت که با توجه به اهمیت موضوع سوالاتی از جناب اقای مهندس عزیز داشتم. امید که مهندس حاجی اصغری با پاسخ گویی به سوالات بنده در رفع شبهات و پیشرفت این شهرک صنعتی کمک نمایند:

1-  آقای مهندس فرموده اید:

   پس از اين سال‌ها هنوز مشخص نيست كه اين منطقه شهرك هست يا نيست.

 سوال اول بنده هم همین است: مورد مناقشه بالاخره شهرک صنعتی است یا خیر؟

 

2-  آقای مهندس فرموده اید:

با پايان دوره نهم رياست جمهوري و آغاز دور دهم انتخابات و پس از پيگيري‌هاي   مسئولان امر، از مدير اين شهرك صنعتي خواستيم اين شهرك هر چه زودتر ايجاد شود، اما   وي عنوان كرد اين امر تشريفات قانوني دارد و اگر در اين مرحله انجام پذيرد كار   تبليغاتي به حساب مي‌آيد.

مسئولان امر چه کسانی بودند؟ مدیر این شهرک صنعتی کیست؟ چه امکاناتی برای شروع شهرک دردست دارد؟ این شهرک چقدر بودجه دارد؟ و بعد از انتخابات چه اقداماتی برای شروع شهرک بعمل آمکده است؟

 

3-  آقای مهندس فرموده اید:

قضيه به آنجا برمي‌گردد كه رئيس جمهور در سفر دوم خود به استان دستور دادند كه اين   شهرك صنعتي در ميانه ايجاد شود كه به تصويب هيئت دولت هم رسيد.

حال که رییس جمهور دستور دادند و هیات دولت تصویب کرده، الان وظیفه نمایندگان و خصوصا حضرتعالی در این زمینه چیست؟ و چه کسان دیگری به غیر از نمایندگان محترم باید پیگیر موضوع باشند؟

 

4- در بخشی از مصاحبه، مهندس فرموده اند:

با پايان دوره نهم رياست جمهوري و آغاز دور دهم انتخابات و پس از پيگيري‌هاي   مسئولان امر، از مدير اين شهرك صنعتي خواستيم اين شهرك هر چه زودتر ايجاد شود.

جناب آقای مهندس! پایان دور دوم ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد قبل از دور دوم سفرهای استانی ایشان بوده که بنظر می رسد تقدم و تاخر پیگیری ها بهم خورده است. ایا اینگونه نیست؟

و آیا در مجلس برای این موضوع در بودجه ردیفی مشخص شده یا از محل اعتبارات استانی و ... خواهد بود؟ اگر بودجه ای در نظر گرفته شده چرا تخصیص نمی یابد و اگر بودجه ای نیست چگونه باید این کار انجام گیرد؟

 

5- فرموده اید:

 اما مشكل حل نشده و مسئولان امر متولي شهرك‌هاي صنعتي در استان امروز روي دنده كج   افتاده‌اند.

 چرا متولی شهرک صنعتی به روی دنده کج افتاده و چرا با ایشان برخورد نمی شود؟ چرا اقدامات خلاف قانون ایشان به سمع مسئولین و مردم نمی رسد؟ آیا این بیانات کلی گویی نیست؟

 

6- فرموده اید:

از ابتدا هم قصد داشتند راه‌اندازي شهرك به اسم دولت نهم تمام نشود اما بعد از   اينكه احمدي‌نژاد براي دور دوم روي كار آمد، مجبور هستند مصوبه را اجرايي كنند ولي   با عناوين گوناگون تعلل كرده و ايجاد و تكميل آن را به تاخير انداخته‌اند.

چه کسانی قصد داشتند پروژه بنام دولت نهم تمام نشود؟ آیا این سخنان بر اساس اسناد و مدارک است؟ اگر اسناد و مدارکی موجود است، چرا اعلام نمی شود؟

مجبور به اجرای مصوبه هستند یعنی چه؟ یعنی نیرویی ماورای دولت وجود دارد که مانع تخصیص بودجه مصوب دولت می شوند؟این نیروها چه کسانی هستند؟ چرا و چگونه در مقابل هیات دولت ایستاده اند؟ آیا این گروه از مجلس هستند و مانع تصویب بودجه می شوند؟ یا از دولت و وزارتخانه و مانع تخصیص آن؟ یا از مسئولین شهرکهای صنعتی؟ و یا کسان دیگر؟

 

7- فرموده اید:

اداره كل شهرك‌هاي صنعتي استان با توجيهات نادرست سعي دارد از ايجاد اين شهرك   جلوگيري كرده كه اين اقدام غيرقانوني براي مردم و صنعتگران منطقه مشكلات زيادي به   وجود آورده است  .

این توجیهات چه هستند؟ آیا می شود برای مردم نیز گفته شود؟ آیا این توجیهات کار کارشناسی هستند یا به فرمایش حضرتعالی بر دنده کج افتادن؟

آیا در این منطقه که مطابق فرمایش حضرتعالی وضعیت بگونه ای است که حتی شهرک صنعتی نیز نمی توان نامید، صنعتگری هم وجود دارد؟ آیا صنایعی در این شهرک(؟) راه اندازی شده اند؟ آیا هیچ گونه مشکلاتی در راه اندازی شهرک به گونه کارشناسی وجود ندارد؟ و مشکلات صنعتگران این منطقه چیست؟

 

8- فرموده اید:

شهرك شماره يك منطقه به نام تركمن‌چاي تنها 20 درصد پيشرفت فيزيكي پس از سه سال با   وجود مصوبه دولت داشته است.

جناب آقای مهندس حاجی اصغری در این دو سالی که نماینده اید، خود حضرتعالی چه اقداماتی برای پیشرفت ان نموده اید. لطفا اسناد و مدارک ان را برای موکلانتان نیز منتشر نمایید.

 

9- فرموده اید:

اين شهرك فاقد هرگونه امكانات و زيرساخت مناسب است و قابل بهره‌برداري نيست هر چند   تعداد كمي از صنايع در آن جمع شده‌اند اما با مشكلات عديده‌اي به دليل عدم وجود برق   و شاخصه‌هاي اصلي يك شهرك صنعتي روبه‌رو هستند.

باز هم جناب آقای مهندس حاجی اصغری در این دو سالی که نماینده اید، خود حضرتعالی چه اقداماتی برای پیشرفت ان نموده اید. لطفا اسناد و مدارک ان را برای موکلانتان نیز منتشر نمایید.

 

10- فرموده اید:

  100 سرمايه‌گذار امروز در ليست متقاضيان دريافت زمين در ميانه هستند تا واحدهاي   مورد نياز صنعتي را ايجاد كنند كه از نيازهاي اساسي منطقه ميانه همين راه‌اندازي   شهرك‌هاي صنعتي است اما به دليل بهانه‌هاي بي‌مورد با مشكل مواجه شده‌اند  .

جناب آقای مهندس؛ این بهانه ها چه هستند؟ از طرف چه کسانی ایجاد می شوند؟ و آیا جنابعالی مسئولیتی در رفع این بهانه ها دارید؟ و اگر دارید چه کرده اید؟

 

11- فرموده اید:

ايجاد شهرك‌هاي صنعتي در ميانه و منطقه تركمن‌چاي براي حل مشكلات مردم مهم   بوده و خواستار دخالت دولت در حل اين مشكل شده اید  .

جناب آقای مهندس با توجه به اطلاعات بنده و سخنرانی های مکررتان از طیف حامیان دولت هستید. بنابراین سوال مطرح این است که نماینده ای که از طرفداران دولت وقت است چه اقداماتی برای ایجاد و تسریع پیشرفت منطقه انجام داده است؟ حضرتعالی به طرفداری از دولت و نفوذ در آن شهره اید ولی سخنانتان از زاویه انتقاد است. در حالی که این انتقاد بر شما به عنوان مسئول ذینفوذ در دولت وارد است نه مردم و بر کسان دیگر.

 

12- فرموده اید:

شرايط شهرك شماره دو ميانه هم كه از مصوبات دور دوم سفر هيئت دولت به استان بود،  اميدوار كننده نيست و تا 20 سال آينده با اين روندي كه وجود دارد تحقق نمي‌يابد كه جا دارد فكري براي حل مشكلاتي از اين دست كه كمك حال مردم منطقه است، كرد.

جناب آقای مهندس، چرا شرایط امیدوار کننده نیست؟ چرا بیست سال انتظار؟ اگر برای ایجاد شرایط مساعد تنها برای شهرک صنعتی 20 سال زمان نیاز است پس برای تبدیل میانه به شهری همانند ماهنشان که حضرتعالی بارها وعده ان را می دادید و انتقاد میفرمودید چند سال زمان نیاز است؟

جناب اقای مهندس چه کسی باید فکری به حال حل مشکلات نماید؟ دولت؟ که میفرمایید برای مصوبات ان تره خرد نمی شود؟ یا شما نماینده محترم که از جایگاه مردم انتقاد می نمایید؟ راستی جناب آقای مهندس: مردم باید انتقاد نمایند یا مسئولین؟ مردم از که باید انتقاد نمایند و حتی فراتر از ان مردم چه باید بکنند؟

آیا مسئولین باید بدنبال استفاده از امکانات کشور برای پیشرفت شهرستان باشند یا باید بر جایگاه مسئولین نشسته و از خود انتقاد نمایند؟ راستی مهندس شما از خودتان انتقاد می کنید؟ یا از مسئولین یا مردم؟

 

با تشکر و احترام

 حسن : 1388/10/10 - 17:13:20
ماهنشان مال انتخابات بود الان مهندس درگیر بیزینس هستند


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s