میانه و میانه ای و نظرات و آینده ای مبهم - اقدم
منبع : اقدم

متن شماره 10: میانه و میانه ای و نظرات و آینده ای مبهمبازدید کننده : 543 نفر

به بهانه پاسخ به یک نظردر خصوص قافلان و ...:

آقا حسام که می شناسمت  و می شناسیم!
1- وقتی دو نشریه در شهر بود، می توان از آن یکی با ابزار مقایسه نقد کرد. بیرون گود نشستن اشکالی ندارد اما فقط نقد کردن بدون عمل و کمک، شایسته نیست. من عضو قافلان نیستم، هر از گاهی ازباب درد دل چیزی می نویسم، اما قبلاً هم گفته ام: احساس سوختن به تماشا نمی شود/ آتش بگیر تا که بدانی چه می کشم! در همین میانه چندین نفر مثل من یا در شرف اخذ مجوز نشریه هستند یا در جریان آن، اما دلمان با این اوضاع کاملاً سرد است. در مورد قافلان و قافلانها کسی می باید اظهار نظر کند که دستی در نوشتن و نشریه و مطبوعات داشته باشد.
2- در مورد جریان اسید پاشی: ادبیات شما شایسته افکار دانشجوئی شما نیست!!! "اینطور که شنیده ایم . . . " یعنی چه؟؟؟ عقل می گوید:بدون اطلاعات و مستندات نباید قضاوت کرد. شرع می گوید: اگر شب کسی را در حال انجام گناه دیدی، صبح در او به دیده گناهکار منگر. شاید همان دیشب توبه کرده و خدا توبه اش را پذیرفته است!!! یک نفر یک گناهی کرده، عذلب و عقابش را هم خواهد دید. اما مردم چرا با تهمت ها و غیبت ها و نسبت های  غیر عرفی و غیر شرعی گناهی بزرگتر را مرتکب شده و قبح عمل را تکراری و عادی می کنند؟؟؟ شما را بخدا بیائید میانه ( والبته دنیایمان ) را از این اندیشه های ناثواب بزدائیم. اطاعت از عقل و شرع کار بزرگی است، ما کوچک نباشیم...آریا الف : 1389/10/16 - 12:58:44
خیلی ممنون آقای (ع-ی) اقدم منهم همین نظرو دارم دوست دار و ارادت مند وشاگرد شما حق نگهدار .


سحر: 1389/10/16 - 13:38:22
کجا دانند حال ما سبکبالان ساحل ها ؟!


حسام الدین رنجبران : 1389/10/16 - 15:54:54
با سلام خدمت تمامی عزیزان

چند کلامی در رابطه با مطلب جناب اقدم داشتم که لازم به بیان آن دیدم:

1)نکته ی اول عنوان مطلب است که جناب اقدم با عبارت((و اقا حسام که می شناسمت و می شناسیم))در اذهان خوانندگان این تصور را بنا نهاده که خدای ناکرده ما کاری زشت و ناپسند مرتکب شده ایم و تنها جنابعالی از این موضوع خبر داشته و با کار به نوعی تهدید نموده که من میدانم شما که هستید که از یک عضو فرهنگی جامعه این کار ناپسند هست.
2)اگر شناخت از روی ظاهر انسانها بود بله شما ما را میشناسید وبنده توفیق حضور در کلاس درس شما را داشته ام ولی گمان نمیکنم که از خط فکری و تمایلات اجتماعی همدیگر آگاهی داشته باشیم.شناخت زمانی حاصل میشود که از خطوط فکری همدیگر اگاه شویم.
3)بنده بارها و حتی در خود متن اعلام نموده ام که هدف از بیان انتقادات کمک به بهبود وضع این نشریه میباشد نشریه ای که همکنون در مغازه ها روی هم انباشته شده.
4)با مطلبی که شما بیان نموده اید مبنی بر اینکه کسی باید از این نشریه انتقاد کند که دستی در نوشتن داشته باشد با این حال همه مردم باید صم بکم بوده و منتظر باشند تا شخصی پیدا شود تا آن هم بر حسب منافع شخصیش انتقادی کند و ما در این بین نظاره گر باشیم.
5)در پایان عارضم که ای کاش خداوند فرهنگ((culture)) انتقاد پذیری به همه ی ما عنایت فرماید.آمین
6)بنده حاضرم که با جنابعالی در هر زمینه ای بحث داشته باشم تا بیشتر با همدیگر آشنا شویم.


م.رسول : 1389/10/18 - 23:32:06
سلام آقا حسام وقتی بند 6 را خواندم - بنده حاضرم که با جنابعالی در هر زمینه ای بحث داشته باشم تا بیشتر با همدیگر آشنا شویم. فکر کردم می خواهید دندان های طرف را بریزید توی دهنش خوبه! با معلمتان این طور سخن می گویید وای به حال بقیه منم می شناسمت! نه شناختمت
راستی بعضی انتقاداتتان به جا بود


اقدم : 1389/10/20 - 07:49:22
آقا حسام،
1- سوء برداشتتان ناراحتم کرد. منظور کلمات من اصلاً آنگونه نبود که برداشت کرده اید.از ثبت نظرم کاملاً پشیمان شدم
2- منظور از عبارت شناخت، کاملاً مثبت بود نه منفی!!! منظورم این بود که شما می دانید که نگاه من مثبت است و من هم می شناسم که شما هم صاحب اندیشه هستید و هم جوانی باسواد و اهل کتاب. اگر قصدم منفی بود، که جمله ام دوطرفه بود و بالطبع خودم را هم شامل می شود!!
3- منظورم از انتقاد کنندگان هم دقیقاً این بود که امثال شما بهتر است انتقاد کنند نه کسانی که حتی یک روزنامه هم نمی خوانند و کسب اطلاعاتشان فقط در حد شنیده هاست.
4- اگر زبان و قلم من آنگونه بوده که موجب رنجشی شده( حتی بواسطه سوء برداشت) خود را مقصر می دانم و تا اطلاع ثانوی خود را ممنوع النوشتن می کنم.
5- هدف و دغدغه نوشتن من ( و امثال من که در چنین فضاهائی قلم می زنند) امید به تاثیرگذاری مثبت وگامی برای تعالی میانه بوده وهست، نه امید به تمتع و تملک و انتفاع در جائی و در چیزی!!! نه سیاسی هستم، نه منتسب به برخی ها، و نه منتظر استفاده و انتفاعی شخصی. من میانه هستم و طرفدار میانه. درهرحال اگر نوشته هایم چنین برداشتی را برمی انگیزد، ایراد از قلم من است، پس تا اطلاع ثانوی بدرود...


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s