میادین شهر؛ بودن یا نبودن، مسئله این است! - ™قافلانتی
منبع : http://qaflanti.blogfa.com/post-60.aspx

متن شماره 2: میادین شهر؛ بودن یا نبودن، مسئله این است!بازدید کننده : 1473 نفر

سلام خدمت همه همشریان عزیز؛

 

همونطور Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ دانید از شب عید تا به امروز شهرداری میانه به Ø´Ú©Ù„ÛŒ باور نکردنی در حال انجام عملیات های عمرانیست! از رنگ کردن جدول ها Ùˆ نصب پرچم های رنگی تا Ù„Ú©Ù‡ گیری خیابان ها Ùˆ حذف برخی میادین! من همینجا بعنوان یک شهروند میانه‌ای از Ø²Ø­Ù…ات جناب شهردار Ùˆ کادر اجرایی شهر تقدیر Ù…ÛŒ کنم. امیدوارم بدانند دارند Ú†Ù‡ Ù…ÛŒ کنند.

به این مطلب Ú©Ù‡ عینا از سایت شهرداری میانه نقل شده توجه کنید:

==========================================================

شور و اشتیاق نوروزی شهرداری میانه
شهرداری میانه جهت استقبال از سال جدید 1389 ،با بسیج کلیه واحدهای تابعه شهرداری مخصوصا خدمات شهری ،فضای سبز ، زیبا سازی ،روابط عمومی ،عمران ، و اعضای ستادی پرسنل شهرداری از اول اسفند ماه نسبت به کاهای اساسی لکه گیری ، رنگ آمیزی جداول ، خط کشی خیابانها ، گل کاری ، رنگ آمیزی تابلوها ، ساماندهی تبیغات محیطی شهری و چاپ و انتشار دفترچه راهنمای گردشگری ، شستشوی معابر و جمع آوری نخاله های ساختمانی ، شهر را برای جشن سال جدید آماده نموده است.

۷ فروردین ۸۹

==========================================================

همانطور که گفته شد یکی از این کار های اساسی حذف میادین شهر بود. به گفته مقامات مسئول حذف این میادین به منظور اصلاح و تسهیل ترافیک شهری بوده است. و شهرداری می خواسته با حذف تعدادی از میادین کوچک شهر، فضای بیشتری در تقاطع ها برای عبور و مرور ایجاد کند تا ترافیک شهر روان شود.

در صورتی Ú©Ù‡ پس از حذف میادین شاهد هرج Ùˆ مرج بیشتر در تقاطع های شهر بوده ایم، Ú©Ù‡ این کاملا خلاف جمله ÛŒ فوق است. حذف این میادین نه تنها هیچ Ú©Ù…Ú©ÛŒ به بهبود ترافیک شهر نمی کند Ø¨Ù„Ú©Ù‡ به نظر من با این راننده های منضبط شهرمان باعث شلوغی Ùˆ به اصطلاع گره خوردن تقاطع هم Ù…ÛŒ شود Ú©Ù‡ همین مسئله باعث شده شاهد ترافیک بیشتر در تقاطع ها باشیم. Ùˆ گاها این ترافیک به شکلیست Ú©Ù‡ در هر چراغ سبز فقط سه-چهار خودرو Ù…ÛŒ توانند از تقاطع عبور کنند! (اگر ساعت Û¶-Û· بعدازظهر از معلم به سمت میدان نماز حرکت کنید متوجه Ù…ÛŒ شید Ú†ÛŒ Ù…ÛŒ Ú¯Ù…!) این تصویر دقیقا وضعیت حرکت خودرو ها در تقاطع ها پس از حذف میادین را نشان Ù…ÛŒ دهد! :

یعنی هرکس هر طرف دلش Ù…ÛŒ خواهد Ù…ÛŒ رود. Ø¯ÛŒÚ¯Ø± حتی کسی توجهی به چراغ قرمز هم نمی کند! Ù¾ÛŒØ´ از این گرچه این میادین Ú©ÙˆÚ†Ú©ØŒ فضایی از تقاطع ها را اشغال Ù…ÛŒ کردند ولی هر Ú†Ù‡ بود نقش بسیار مهمی در ساماندهی وضع حرکت ماشین ها داشتند Ú©Ù‡ اکنون بعد از حذف شدنشان جای خالیشان در شهر Ùˆ کنترل ترافیک تقاطع ها بیشتر احساس Ù…ÛŒ شود.

آیا فکر نمی کنید وقتی شهرداری غرق در "شور و اشتیاق نوروزی" بوده کارهایی کرده که نباید؟
لطفا نظرتان را درباره اینکه حذف این میادین کار درستی بوده یا خیر و موافقت یا مخالفتتان با این طرح را اعلام کنید.محمد رضا : 1389/1/23 - 07:42:27
1- بنظر بنده حذف ميدانهاي غير استاندارد بسيار عالي و دور انديشي بوده است . گروه زيادي از رانندگان ميانه در اجراي درست قوانين راهنمايي و رانندگي ضعيف هستند و وجود فلكه هاي كوچك و غير استاندارد در كنار چراغ قرمزها بيشتر بر سردرگمي ميافزود . با استاندارد شدن چهارراهها ؛ مردم كم كم ياد ميگيرند كه چگونه رانندگي كنند .
2- اما جاي تاسف دارد كه كيفيت و ميزان رنگ مصرفي و ملاط آن ؛ بر روي سطح آسفالتها آنقدر پائين است كه هم اكنون يك ماه نگذشته در حال ناپديد شدن هستند . آيا كنترل فني انجام ميشود.؟
3- در بعضي مناطق نياز به فلكه گذاري داريم بخصوص در تقاطع هايي كه فاقد چراغ راهنماست . مثلا چهار راه فرهنگيان نرسيده به باشگاه جانبازان يكي از پر ترددترين تقاطع ها است .
4- در بعضي مناطق نياز به خيابان رو گذر داريم مثل تقاطع شهرك امام با جاده ترانزيت در محل ترمينال قديم


عبدا... : 1389/1/23 - 08:50:36
به نظر من بهتر است از سیستم دوربرگردان استفاده کنند. البته اگر جایی برای دور زدن ماشین وجود داشته باشد. چون خیابانها خیلی باریک هستند. همچنین سد معبر و پارک دوبل را هم در نظر بگیرید.


™قافلانتی(Qaflanti )1389/1/24 - 12:45:12
پس لازم شد امشب یه عکس از تقاطع سرآسیاب بندازم تا ببینید استاندارد به چی میگن!

اگه اون وسط یه تیکه چوب هم بذارن از اینکه هیچی نباشه بهتره.


حسینی : 1389/1/26 - 08:03:31
چون عیب در آینه دیدی خود بشکن ، آینه شکستن خطاست
با شرحی که دوستان دادند، عیب از ما رانندگان است که نحوه درست تردد را نمی دانیم نه از شهرداری که این همه هزینه برای رفاه مردم می کند. مثلاً با پارکبان مخالفیم ، زیر تابلو توقف مطلقا ممنوع می ایستیم ، دوبله پارک می کنیم ، شبها با نور بالا در داخل شهر رانندگی می کنیم ، از چراغ قرمز رد می شویم و ....
وقتی شهرداری این همه هزینه کرده حتماً فکر اونجاشم کرده. پس عزیزم نگران اونجاش نباش.
از طرفی، وقتی شهرداری کار و فعالیت چشمگیری می کند همه می گند حتماً خبری شده یا .... و وقتی یکی بی خیال پشت میز شهرداری می نشیند همه می گند شهر بدون شهردار.

اگر کسی نظر کارشناسی داشته باشد نظر خود را باید جهت اصلاح امور شهر ارائه نماید نه سعی در انحراف افکار عمومی داشته باشد.
بیائید در پیشرفت شهر سهیم باشیم.


™قافلانتی(Qaflanti )1389/1/26 - 13:33:55
من با نظر آقای حسینی اصلا موافق نیستم.
من که نمی گم حتما خبریه که شهردار این کارا رو می کنه. اتفاقا من شخصا خیلی هم به آقای میعاد علاقه دارم و از زحماتی که کشیدند قدر دانی می کنم. ولی دلیل نمی شه که عیب ها رو نگیم.

فرض رو بر این بگیریم که راننده‌ها مشکل دارند؛ خب شهرداری با اون همه دکتر مهندس(!) عقلش نرسیده راننده های ما جبنه ی حذف شدن میدونا رو ندارن؟
حالا هم که حذف کردند، حداقل اون وسط یه چوبی قلمه ای چیزی بذارند که این راننده ها این قدر شرمنده ی شهرداری نشن

طوری هم می گید هزینه انگار از جیب خودشون میذارن
حالا که بحث از هزینه شد حتما عوض شدن مداوم موزاییک خیابونا تا چند سال پیش هم چون هزینه داشته پس کار درستی بوده؟

منظورتون از "بیائید در پیشرفت شهر سهیم باشیم." چیه؟ حتما اگه کور و لال بشینیم و فقط برای مسئولین کف و سوت بزنیم می شه پیشرفت؟ نه عزیز من باید انتقاد کرد تا شهر آباد بشه وگرنه کی می دونه کجای کار اشتباه شده؟


حسینی : 1389/1/28 - 08:42:59
آقای پوربهرامی عزیز
کمک به پیشرفت شهر کور و کر شدن نیست. منظور بنده این است که اولاً درست انتقاد کنیم نه تخریب. چون شما هم قبول دارید شهرداری درست عمل کرده پس از رانندگان و اداره راهنمایی رانندگی انتقاد کنید که چرا با رانندگان متخلف برخورد قاطع نمی کند و شهر میانه از لحاظ رانندگی به شهر هرج و مرج تبدیل شده و هر کس هر طور که دلش می خواد رانندگی می کنه. در ثانی بجای تخریب و انحراف افکار عمومی راه حل نشان دهیم و اگر کارشناس نیستیم بی خیال قضیه شویم یا از کارشناس خبره پرسیده و نتیجه را به شهرداری ارجاع نمائیم.


امیر : 1389/1/29 - 13:03:23
به نظر ما برداشتن میادین غیر اصولی وغیر استانداد کارخوب وحساب شده است.2 از زحمات شهردارمحترم وهمشری ودلسوز تشکر وقدردانی می ناییم .همشهریان عزیز قدرافراد کار بلد راباید دانست /مشکل ما میانه ایها در این است به جوانان خودی بها وارزش نمی دهیم. با اندک نگاه به سوابق وخیانت بعضی شهرداران قبلی که موجب عقب ماندگی میانه شده اند.شهر داری وابسته به جناح خاص در مدت 3 سال به اندازه 3 ماه اقای میعاد کارنکرده است.اقای مردم میانه لایق کاربیشتر هستند دستتان دردنکند .انشاء الله به ورودی شهر ازطرف تهران نیم نگاهی شود . ابروی شهر است.جمعی ازمیانه ای مقیم مرکزهمواره ارزوی پیشرفت وطن خودارند اززحمات افراد قدردان وهمواره حامی انها هستند(


™قافلانتی(Qaflanti )1389/1/29 - 23:20:37
مگه من می گم شهردار آدم بدیه؟
اتفاقا به نظر من خدماتی که جناب آقای میعاد فقط تو یک ماه گذشته انجام دادند از مجموع کارهای همه شهردار های قبلی در ده سال گذشته بیشتره.

ولی آقای حسینی نمی دونم این چه حمکتی داره تو این شهر تا دهن باز می کنی می گن داری تخریب می کنی؟

همین چند وقت پیش وقتی قافلانتی فروم رو معرفی کردم تو میانالی همه ریختن سرم گفتن داری تخریب می کنی!

اگه به این کارا می گن تخریب، اشکال نداره بذار من مخرب باشم. ولی اسم اونایی که دارن آباد می کنن هم بگید تا مردم به من لعنت بفرستن و برای طول عمر اونا دعا کنن.


حسین حقگو : 1389/1/30 - 00:53:12
همه ی انتقادها و دفاع ها بجاست . مشکل اینجاست که اولا آموزش ها در سطح پایینی است که مسئولیت آن بر عهده ی نیروی انتظامی است که سستی کرده است . چراغ راهنماها ، متناسب با این نوع چهارراهها نیست . بایستی در نحوه ی عملکرد چراغ راهنما تجدید نظر شده و از چراغ راهنماهای هوشمند استفاده شود.
وقتی که در یک چهارراه ، هنوز چراغ راهنما وجود ندارد ، آقای شهردار ، مطابق با کدام تجزیه و تحلیل شهرسازی ، اقدام به برداشتن همان فلکه ها ی غیراستاندارد کرده است ؟ ایشان از چاله به چاه افتاده است . ولی انگار هنوز خبر ندارد . وقتی رنگ کردن جداول شهر را می بینم ، می فهمم که یک پولی قرار است هاپولی شود .
احتمالا از یک ماه دیگر ، پیاده روها را مجددا موزاییک کنند
به فاصله ی اندکی هم ، شهردار استیضاح می شود .
شورای شهر ، نماینده ی مردم است و حتی در سال ، یک جلسه ی عمومی با مردم ندارد که بیلان کارش را ارائه دهد . چه برسد به اینکه ماهانه با مردمی که به او رای داده اند جلسه بگذارد . مرگ بر دموکراسی .
...........................
صدای میانه : از مخاطبان محترم تقاضا می شود در ارائه پیشنهاد یا انتقاد جانب احترام و ادب را رعایت نمایند. اگر این انتقاد شامل حال شهرداری هم بشود بعید است با این اهانتها آنرا اصلاح نماید.


™قافلانتی(Qaflanti )1389/1/30 - 15:37:49
حسین حقگو:"... احتمالا از یک ماه دیگر ، پیاده روها را مجددا موزاییک کنند
به فاصله ی اندکی هم ، شهردار استیضاح می شود ..."

موزاییک ها که عوض میشن؛ چه بخوای چه نخوای، چون اصلا به شهردار ربطی نداره!

در مورد استیضاح هم بگم چند وقت پیش تو یه مجلسی از یکی از مسئولین پرسیدم این میدونا رو برا چی ورداشتید؟ گفت:"نگران نباش، چند ماه بعد دوباره می ذاریم."

می دونید یعنی چی؟ یعنی این شهردار هم مثل بقیه عمرش از 8 ماه بیشتر نیست.
و شهردار بعدی هم قطعا کار های دیگری انجام خواهد داد، بدون توجه به پروژه های نیمه کاره قبلی که شهردار های قبلی شروع کردند.

ولی چقدر خوبه که از آدم اسم خوب به جا بمونه. اگر آقای میعاد با همین سرعت کار کنند،قطعا تا چند ماه دیگه اگر احیانا به سرنوشت شهردار های قبلی هم دچار شوند، لااقل ازشون همیشه به عنوان یه شهردار "خوب" یاد میشه. ولی کاش بعضی جاها بیشتر دقت کنند تا نشه به کارشون خرده گرفت.

ولی الآن بحث بحث شهردار و شهرداری نیست. من می گم آیا به نظر شما حذف این میادین کار مهندسی شده و درستی بوده یا خیر؟
اگر بله؛ پس چرا شاهد افزایش بی‌نظمی در تقاطع ها هستیم؟


فرامرز : 1389/4/15 - 15:42:36
با تقدیر و تشکر از میعاد شهردار محترم همشهری دلسوز و رزمنده فاتح جبهه ها که امروز با تمام گرفتاری هائی که ا شهر ما پیدا کرده دست وپنجه نرم میکند دیروز درجبهه و امروز در صحنه با توجه به مدیریت و کارئی پسندیده شهردار از شورای محترم شهر خواهشمندیم که چوب لای چر خ نگذارند و تصمیم گیری کلی را به عهده خود شهردار بگذارند


Girl : 1389/8/20 - 00:10:46
به اطلاع صاحب نظرها برسونم که اقای میعاد هر کاری که کرده واسه بهتر شدن وضع خیابونها کرده و خواهشا این مسایل رو تنها از یک بعد نبینید.


: 1389/8/20 - 00:48:27
اقا همه اینها یه طرف اون ماموری که موقع جریمه از فرط خوشحالی کم مونده سکته کنم یه طرف.اقای میعاد باید با همکاری راهنمایی و... یه کلاس واسه این مامورا بزاره.


استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s