اوضاع نابسامان تسهیلات موسسات و صندوقهای قرض الحسنه در میانه - مهندس شهر
منبع : اظهارات میانه ایهای عزیز

متن شماره 1: اوضاع نابسامان تسهیلات موسسات Ùˆ صندوقهای قرض الحسنه در میانهبازدید کننده : 657 نفر

آقایان نمایندگان محترم مردم میانه، مسئولین اجرایی مربوطه شهر و اهالی محترم سایت وزین صدای میانه

با سلام ، لطفا خدا قوت و عرض خسته نباشید اینجانب را پذیرا باشید ، توجه کلیه عزیزان را به موضوع مهمی که برخی همشهریان عزیز مطرح نموده اند جلب می نمایم :

مسئولین محترم شهر میانه اخیرا ، در بحث جهاد اقتصادی به مطالب خوبی منجمله تلاش عمومی اشاره نموده اند ، ولی در بحث عملی در داخل میانه این مسائل متاسفانه در حد بسیار ناچیز و کمی است . بطور مثال در مورد امور بانکی در بحث اخذ تسهیلات وام قرض الحسنه یکی از کارکنان آموزش و پرورش اشاره می نمود که گویا قانونی یا بخشنامه ای وجود دارد که هر کارمند یا فرهنگی که از بانک ملی حقوق ماهیانه خود را دریافت می کند همان شعبه مجاز و موظف است در صورت درخواست کارمند ، بدون هیگونه سپرده گذاری تا مبلغ ده میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به کارمند یا فرهنگی مذکور ارائه دهد بینی و بین الله کدام یک از شعبات بانک ملی میانه این وام را ارائه داده و یا کدام اطلاع رسانی رسمی را به ادارات یا آموزش و پرورش میانه انجام داده ولی در سایر شهرستانها هستند بانکهایی که این موارد را رعایت می کنند . شاید در بانک ملی میانه نیز احتمالا درصدی از این قضایا اجرایی می شود (وبرخی برگزیده ها !! و نور چشمی ها !) ولی به نظر من اگر عملی شده بود داد آن کارمندان عزیز و فرهنگیان در نمی آمد . همشهریان مشاغل آزاد میانه ای که جای خود دارند یا مردم عادی پس ساماندهی تسهیلات و وامهای اعطایی بانکها به مردم چه شد ؟ موسسات اعتباری همانند ثامن... و ... نیز که با 25 یا 28 درصد سود و بهره وامهای اندک خود را به کارمندان و ... نیازمند دریافت وام می دهند و آن عزیزان نیز مجبورند آن وامها را دریافت کنند یا نعوذ بالله دنبال ربا خواران کثیف و از خدا بی خبر بروند .

صندوق یا بانک مهر قرض الحسنه هم که وام ده 10 میلیونی به کارکنان دولت در اواخر سال گذشته اعلام نمود ولی اکثر کارمندان و فرهنگیانی که به دفتر مهندسی بنده مراجعه می کنند از چنین طرحی یا اجرای عملی آن در میانه اظهار بی اطلاعی می کنند .

( قابل ذکر است منظور ما وامهای صندوق مهر امام رضا (ع) میانه نیست ، بلکه بانک قرض الحسنه مهر و بانک ملی است )

پس آقای حاجی اصغری عزیز و آقای هاشمی عزیز ، فرماندار محترم و سایر مسئولین محترم باید پیگیری و رسیدگی کنند و مردم عزیز میانه نیز خودشان قضاوت کنند اگر خود ما حداقل با اطلاع رسانی صحیح و حمایت همدیگر و نظارت همگانی و درخواست نظارت جدی بر اجرای قوانین و دستورالعملها از طریق نمایندگان محترم و بازخواست ازمسئولین مربوطه شهرمان (حداقل همانند مراغه ایها ، که فرماندار فعلیشان نیز آقای صادقی میانه ای ! است ) نداشته باشیم و به داد هم نرسیم پس چه کسی به دادمان خواهد رسید ؟ مطمئن باشید از کرات دیگر فرود نخواهند آمد . به عبارت معروف (( از ما و شما حرکت از خداوند متعال برکت ))

در ضمن در مورد بحث وام و تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی و بانک قرض الحسنه مهر در میانه مطلبی که ارائه شد بعنوان مدرکی مبنی بر سر در گمی کارکنان دولت و معلمان میانه در رابطه با وام قرض الحسنه مذکور بعنوان عدم اجرای برخی قوانین و بخشنامه ها در شهر میانه از طریق سایت وزین صدای میانه ، تقدیم حضور مسئولین عزیز و نمایندگان محترم می شود و منتظریم تا جوابیه بانک ملی و بانک قرض الحسنه مهر میانه را و همچنین خبر خوش رسمیشان از طریق مکاتبه و ابلاغ کتبی به ادارات و آموزش و پرورش را از کارمندان و معلمان بشنویم هر چند که دیروز در دفتر مهندسی بنده ، تعدادی از دوستان کارمند و معلم عملی شدن اجرای این طرح را درمیانه غیر ممکن می دانند علیهذا از طریق تقدیم این متن به حضور جناب آقای خلفاپور فرماندار محترم میانه و نمایندگان محترم نیز (که امیدواریم روابط عمومی فرمانداری و مسئولین دفاتر نمایندگان محترم میانه این موضوع را اطلاع رسانی رسمی فرمایند ) تقاضای رسیدگی به این موضوع مهم بانکی در شهر میانه می شود .
از دست اندرکاران سایت صدای میانه نیزبخاطر توجهشون به مشکلات شهرمون قدردانی می نماییم و انتظار داریم آنان نیز پیگیر این موضوع بعنوان نمونه ای از مشکلات شهرمون باشند .

با تقدیم احترام و سپاس فراوان

مهندس شهراستفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 1s