امام جمعه ميانه: بي توجهي به فرهنگ ملي، سبب جايگزيني فرهنگ هاي بيگانه مي شود - شهاب نونهال
منبع : http://www.irna.ir/NewsShow.as

متن شماره 16: امام جمعه ميانه: بي توجهي به فرهنگ ملي، سبب جايگزيني فرهنگ هاي بيگانه مي شود بازدید کننده : 894 نفر

امام جمعه ميانه:
بي توجهي به فرهنگ ملي، سبب جايگزيني فرهنگ هاي بيگانه مي شود
ميانه، تبريز- امام جمعه شهرستان ميانه گفت: بي توجهي به فرهنگ عمومي و ملي در جامعه سبب مي شود تا فرهنگهاي بيگانه كه هيچ تناسبي با ارزشها و باورهاي ديني و اسلامي ما ندارند جايگزين فرهنگ ما شوند.
بي توجهي به فرهنگ ملي، سبب جايگزيني فرهنگ هاي بيگانه مي شود

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمد رضا حامدي روز پنجشنبه در همايش بررسي معضلات و آسيبهاي فرهنگي و ارايه راهكار مناسب در دانشگاه پيام نور مركز ميانه، با اشاره به رواج برخي اصطلاحات و سنت هاي غلط در جامعه به عنوان طنز را از سوي رسانه ها كه نقش فرهنگ سازي در جامعه را بر عهده دارند نامطلوب خواند و افزود: اين امر موجب تناقض در فرهنگ جامعه خواهد شد كه بايد در اين راستا چاره انديشي شود.
وي در ادامه ترويج فرهنگ غربي از سوي استكبار جهاني با سرمايه گذاري كلان و كمك هاي مالي به گروههاي وابسته را نشان از تلاش آنها در كمرنگ كردن فرهنگ اصيل اسلامي و ايراني در جامعه و بي تفاوت نمودن مردم به خصوص جوانان و نوجوانان نسبت به مسايل مذهبي و ديني عنوان كرد.
وي اضافه كرد: بزرگترين هدف دشمن استحاله فرهنگي و تهاجم فرهنگي است كه در اين خصوص بايد بيش از پيش تلاش شود و برنامه هاي ويژه به تناسب سلايق جوانان فراهم گردد.
استاد و پژوهشگر پژوهشكده علوم اقتصاد تهران نيز در اين همايش، با بيان اينكه هنوز تعريفي مشخص در سطح ملي از فرهنگ در جامعه نداريم اين مشكل را يكي از آسيبهاي جدي فرهنگ عنوان كرد.
دكتر كامران صداقت گفت: امروزه آسيب شناسي فرهنگ در اين است كه انسان به دنبال نداشته هاي خود نيست بلكه به دنبال برتري طلبي است و اين امر نيز يكي ديگر از آسيبهاي جدي فرهنگ است در حاليكه نگرش ، منش و باورهاست كه موثرترين راهكار براي جلوگيري از آسيبهاي فرهنگي است.
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ميانه نيز هدف از برگزاري اين همايش در راستاي اهداف شوراي فرهنگ عمومي را بررسي معضلات و آسيبهاي فرهنگ و ارايه راهكارهاي مناسب عنوان كرد.
محسن عبدالهي با بيان اينكه ما در درون يك فرهنگ ملي بنام فرهنگ ايراني و درون فرهنگ كوچكتري در مقياس استاني به نام فرهنگ آذري با خصوصيات و مقتضيات شهرستان واقع شده ايم افزود: تقويت ارزشهاي ديني و اسلامي ، تبيين برنامه كاربردي در بخش فرهنگي و سياستگذاري در امور فرهنگي شهرستان از راهكارهاي مناسب براي ترويج فرهنگ عمومي به شمار مي رود كه در اين راستا بايد سميناري با گستره زماني بيشتر و مشاركت حداكثري افكار عمومي برگزار شود.استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.
درج مطالب نویسندگان به منزله تأیید آن نیست. 0s